• +38 044 406-74-04
 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

КАФЕДРА БАЗОВИХ І СПЕЦІАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

 

Про кафедру

Підготовка громадян до вступу в заклади вищої освіти України в Національному авіаційному університеті здійснюється з 1989 року (Факультет довузівської підготовки, Інституту доуніверситетської підготовки, Навчально-науковий інститут інноваційних освітніх технологій).

 

Кафедра базових і спеціальних дисциплін (далі – кафедра) є базовим структурним підрозділом Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій університету і створена наказом ректора університету в лютому 2004 року.

За роки існування кафедра підготувала понад 32 тисячі абітурієнтів до вступу в Національний авіаційний університет та інші заклади вищої освіти України, 87 % яких успішно навчалися за рахунок державного замовлення і стали висококваліфікованими фахівцями, затребуваними роботодавцями як України, так і далеко  за її межами.

 

Кафедра проводить освітню, виховну, методичну, організаційну, наукову діяльність, пов’язану з підготовкою слухачів (абітурієнтів), випускників закладів середньої освіти та студентів до вступу в заклади вищої освіти України з навчальних предметів (дисциплін) та до загальнонаціонального зовнішнього  незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників відповідно до мети, головних завдань та Політики в сфері якості освітньої діяльності Національного авіаційного університету. 

 

Кафедра також забезпечує підготовку до вступу на спеціальності «Право», «Міжнародне право», де передбачено складання єдиного фахового вступного випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей (ЄФВВ) та єдиного вступного іспиту з іноземної мови (ЄВІ). 

 

Перелік навчальних дисциплін (предметів) кафедри: математика, фізика, українська мова та література, історія України, англійська мова, біологія, географія, хімія, право, рисунок та композиція, логіка.

 

Основні завдання кафедри ‑ організація та здійснення на високому рівні:

 • освітньої, методичної, наукової роботи із закріплених за кафедрою навчальних дисциплін;
 • профорієнтаційної роботи серед слухачів підготовчого відділення громадян України, випускників закладів середньої освіти та професійно-технічної освіти, абітурієнтів, студентів;
 • наукових досліджень за профілем кафедри;
 • підготовки науково-педагогічних працівників та підвищення їх кваліфікації.

 

Робота кафедри в основному спрямована на:

 • підготовку слухачів до загальнонаціонального ЗНО навчальних досягнень випускників відповідно до технологій УЦОЯО та вступу до ЗВО України;
 • підготовку студентів до складання єдиного фахового вступного випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей (ЄФВВ) та єдиного вступного іспиту з іноземної мови (ЄВІ);
 • розробку та проведення заходів щодо управління невідповідною продукцією (освітньою послугою);
 • розробку та проведення коригувальних дій щодо надання освітніх послуг;
 • розробку та проведення запобіжних дій щодо організації освітнього процесу;
 • проведення заходів щодо моніторингу та вимірювання процесів щодо надання освітніх послуг.

 

Кафедра базових і спеціальних дисциплін, спільно з підготовчим відділенням громадян України та Центром обдарованої учнівської молоді, приймає участь в реалізації освітніх, наукових та профорієнтаційних проектів, таких як:

 • Всеукраїнські учнівські олімпіади НАУ;
 • Літня школа НАУ;
 • Освітній марафон «Навчання і розвиток»;
 • Пробне ЗНО;
 • Ярмарки професій;
 • Майстер-класи;
 • Тренінги з підготовки до ЗНО;
 • Свята «Шлях до зірок» та «НАУ збирає друзів» тощо.

 

Склад кафедри

БРУЯКА Ольга Олегівна, завідувач кафедри базових і спеціальних дисциплін, кандидат технічних наук, доцент

 

ПРИХОДЬКО Оксана Юріївна
Кандидат педагогічних наук, доцент

У 1995 році закінчила факультет української філології Рівненського державного педагогічного інституту, у 2000 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Вивчення української літератури в школі у контексті літератур західних і східних слов'ян». Кандидат педагогічних наук із 2001 р., доцент – із 2003 р. Багаторічний член журі IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури (2000 – 2009 рр., 2014 – 2019 рр.), фінального етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (2011 – 2019 рр.), голова журі ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України в секціях зарубіжної та української літератури (1998 – 2019 рр.).

Автор 50-ти наукових і навчально-методичних публікацій.

Нагороджена Почесними грамотами МОН (2001 р., 2003 р., 2017 р.), нагрудним знаком «Відмінник освіти України» (2004 р.). Стаж педагогічної роботи – 26 років, у НАУ - 5 р.

Список наукових та навчально-методичних праць

 

МУРАНОВА Наталія Петрівна
Доктор педагогічних наук, професор

У 1982 році закінчила Вінницький державний педагогічний університет за спеціальністю «Математика і фізика», присвоєно кваліфікацію вчителя математики та фізики. Кандидат педагогічних наук із 2004 року. У вересні 2014 року захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук на тему «Теоретичні і методичні засади фізико-математичної підготовки старшокласників до навчання в технічному університеті» за спеціальністю 13.00.09 – теорія навчання. 28 квітня 2015 року присвоєно вчене звання професора кафедри базових і спеціальних дисциплін (курс математики). Загальний стаж складає 36 років. Стаж педагогічної роботи – 38 років, у НАУ – 20 років. Автор і співавтор 155 друкованих праць, у тому числі – 2 монографії, 40 навчальних посібників, із них – 6 із грифом МОН України. Має нагороди: педагогічне звання «Старший вчитель», «Вчитель-методист», Почесна грамота НАУ, Подяка Київського міського голови, Почесна грамота районного відділу освіти м. Києва, Почесна грамота Управління освіти м. Києва, Грамота МОН України, нагрудний знак «Відмінник освіти України», нагрудний знак «Василь Сухомлинський», нагрудний знак «75 років НАУ», нагрудний знак «За сумлінну працю», нагрудний знак «А. С. Макаренко», Почесна грамота за особливі заслуги перед Національним авіаційним університетом.

Список наукових та навчально-методичних праць

  

СВЕНТИЦЬКА Валентина Андріївна
Старший викладач

Закінчила Київський державний педагогічний інститут у 1979 році за спеціальністю фізика. Загальний стаж становить 38 років. Стаж педагогічної роботи у ЗЗСО – 25 років, у ЗВО – 8 років, з них у НАУ – 8 років. Автор і співавтор 7 друкованих праць навчально-методичного характеру. Має вищу кваліфікаційну категорію, звання « Старший вчитель» (2001р.), нагрудний знак «Відмінник освіти України» (1995 р.). Нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (1986 р, 1998 р.), Грамотою Управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації (2006 р.). Має Подяки Управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації (1997 р, 1998 р, 2005 р, 2007 р.), Управління освіти і науки Бориспільської міської ради (2002 р., 2005 р., 2006 р., 2008 р.), Подяку ректора Національного авіаційного університету (2013 р.).

Список наукових та навчально-методичних праць

 

ХРЕБЕТ Валерій Григорович
Кандидат фізико-математичних наук, доцент

У 1978 році закінчив механіко-математичний факультет Харківського державного університету (тепер ім. В.Н. Каразіна), у 1993 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Динаміка маятникових багатоланкових систем із коченням» (Інститут механіки ім. С. П. Тимошенко НАН України). Загальний стаж становить 40 років. Стаж педагогічної роботи у ЗВО – 38 років, у НАУ - 4 роки. Автор і співавтор 77 друкованих праць наукового та навчально-методичного характеру.

Список наукових та навчально-методичних праць

 

ЄРЕМЄЄВ Олександр Сергійович
Кандидат політичних наук, доцент кафедри

У 2004 р. закінчив Національний університет «Києво-Могилянська академія», отримав кваліфікацію «Магістр політології, викладач вищої школи». Присвоєно кваліфікацію викладача вищої категорії. 2012 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Генеза ліберальної політичної традиції в канадській ліберальній політичній думці ХVІІІ – ХХ століть». Загальний стаж роботи становить 12 років, стаж наукової роботи – 5 років, стаж педагогічної роботи – 9 років, у НАУ – 7 років. Є автором та співавтором 19 наукових та науково-методичних праць.

Список наукових та навчально-методичних праць

 

БУГАЙОВ Олександр Євгенович
Кандидат технічних наук, доцент

У 1977 році закінчив Київський інститут інженерів цивільної авіації, у 2001 році закінчив Київський державний лінгвістичний університет за спеціальністю «Мова та література (англійська та французька мови)», присвоєно кваліфікацію філолога, викладача англійської та французької мов та зарубіжної літератури. Кандидат технічних наук із 1991 року. Загальний стаж складає 40 років. Стаж педагогічної роботи у ЗВО – 17 років, у НАУ – 17 років. Автор і співавтор 48 друкованих праць, у тому числі – 6 навчальних посібників. Має нагороди: Почесна грамота НАУ.

Список наукових та навчально-методичних праць

 

КУДЕЛЯ Людмила Анатоліївна, викладач

У 2002 році закінчила Національний педагогічний університет ім. Драгоманова за спеціальністю «Географія». Педагогічний стаж роботи становить 22 роки, у НАУ працює з 2018 року. Має вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання «Старший вчитель». Нагороджена подяками та грамотами Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Національного центру «Мала академія наук України» та Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді». Входить до редакційної ради та є упорядником багатьох інформаційно – методичних видань КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді».

 

ТРИКОЛЕНКО Софія Тарасівна
Кандидат мистецтвознавства, старший викладач

У 2011 р. закінчила факультет образотворчого мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури за спеціальністю «Сценографія та екранні мистецтва», присвоєно ступінь магістра сценографії та екранних мистецтв. В НАУ працює з 2012 р. на кафедрі Основ архітектури та дизайну Навчально-наукового інституту аеропортів. В 2017 р. захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю «Теорія та історія культури», здобула ступінь кандидат мистецтвознавства. Стаж педагогічної роботи – 7 років, у НАУ – 7 р. Член секції живопису Національної спілки художників України. Автор і співавтор понад 90 статей, 1 монографії; учасник численних конференцій; учасник понад 60 художніх виставок – всеукраїнських, міжнародних, персональних, групових; художник-постановник 9-ти вистав та 3-х фільмів. Має подяку ННІАП «За активну участь в організації та проведенні заходів фестивалю архітектури та дизайну».

 

ВОЛЯРСЬКА Олена Станіславівна
Доктор педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології

Доктор педагогічних наук (диплом доктора наук ДД № 004995 від 15 грудня 2015 р.), доцент кафедри педагогіки та психології (атестат доцента 02ДЦ № 000559 від 19 лютого 2004 р.). Стаж педагогічної і науково-педагогічної діяльності понад 30 років. У 1988 р. закінчила математичний факультет Запорізького державного педагогічного університету (диплом ТВ-І № 163051 від 20 червня 1988 р., присвоєна кваліфікація математика, викладача). У 1992 р. закінчила факультет допоміжних спеціальностей Запорізького державного університету (диплом ДВА № 195721 від 30 червня 1992 р., перепідготовка за спеціальністю практичний психолог).  Є членом Громадської Спілки «Українська асоціація освіти дорослих». Автор 111 навчально-методичних публікацій в галузі педагогіки, психології та освіти дорослих.

Перелік навчальних дисциплін

Контакти

Україна, 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 8а, кімн. 609,

тел.: 406-72-09, 406-74-15

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/kbisd

Прочитано 4430 разів