В НАУ відкрито економіко-математичну школу для старшокласників

У Національному авіаційному університеті вперше започатковано Наукову економіко-математичну школу для учнів старших класів навчальних закладів освіти в рамках реалізації програми «Обдарована особистість», що має на меті залучення обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької діяльності у відділеннях «Математика» та «Економіка» МАН, популяризацію наукової діяльності інститутів та факультетів університету, розширення партнерських зв’язків із закладами загальної середньої та професійно-технічної освіти.

21 листопада 2018 року розпочала роботу осіння сесія школи, яка є спільним проектом Навчально-наукового інституту неперервної освіти та Факультету економіки та бізнес-адміністрування. Науковий керівник школи – д.е.н., професор Тамара Олешко.

Відкрила школу директор ННІНО, д.пед.н., професор Наталія Муранова, презентувавши програму «Обдарована особистість», привітала учасників школи з відкриттям осінньої сесії та побажала їм наукових звершень та перемог на початку науково-дослідницької діяльності.

У роботі школи взяли участь учні 10–11 класів Авіакосмічного ліцею ім. І. Сікорського, КЗ КОР «Фастівський ліцей-інтернат» та кращі учні 1–2 курсів Вищого професійного училища НАУ, які мають наукові інтереси за спрямуванням задекларованої програми.

Для слухачів школи було проведено захоплюючу екскурсію до Авіаційного навчального ангару, де учні мали змогу ознайомитися із історією авіаційної техніки, спостерігати незвичайні літаки – від маленьких планерів до трансконтинентальних пасажирських гігантів, від старовинних моделей, що покоряли повітря на зорі минулого століття, до сучасних гордих авіакрасенів.

Під час екскурсії до Науково-технічної бібліотеки НАУ учасників заходу ознайомили з історією й структурою бібліотеки, виставковою діяльністю, бібліографічною роботою та електронними ресурсами. Учасники школи відвідали читальні зали та абонементи, побували у просторі неформальної освіти. Завідувач сектору НТБ Оксана Лазаренко прочитала учням інтерактивну лекцію «НАУ: історія, традиції, сьогодення».

На Факультеті економіки та бізнес-адміністрування слухачі школи мали можливість розпочати навчання у формі циклу лекцій, мотиваційних тренінгів, наукових майстер-класів та тематичних презентацій.

Цікаві наукові лекції та майстер-клас для старшокласників провели за темами: «Економічна кібернетика, бізнес-аналітика, бізнес-інформатика, цифрова економіка в НАУ», «Управління економікою та бізнесом з використанням інформаційних технологій» (д.е.н., професор Т. Олешко); «Елементи математичного аналізу демократичних засад» (к.ф-м.н., доцент О. Лещинський). Учні і студенти отримати методичні та практичні поради щодо генерування бізнес-ідей та написання бізнес-проектів.

Працівники ННІНО Сергій Черіпко та Людмила Куделя представили учасникам освітні профорієнтаційні проекти та заходи для учнівської молоді: «Пробне ЗНО», «Всеукраїнські учнівські олімпіади НАУ», Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів «Політ. Сучасні проблеми науки», «Асоціація обдарованої учнівської молоді НАУ», уроки профорієнтації, екскурсії, майстер-класи, наукові лекції, курси підготовки до ЗНО, дні відкритих дверей, дні науки, фестивалі, екскурсійні програми тощо.

Тож запрошуємо учнів 10–11 класів закладів середньої освіти, зацікавлених у науково-дослідницькій діяльністі у галузях «Математика» та «Економіка», приєднатися до участі у Науковій економіко-математичній школі. Зимова сесія відбудеться у лютому, а весняна – у травні 2019 року. Заявки на участь приймаються за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Довідки за телефоном: (044) 406-72-09. Координатори: Куделя Людмила Анатоліївна, Божко Інна Григорівна; www.facebook.com/obdarovana. Участь – безкоштовна.

Навчання в школі сприятиме професійній орієнтації старшокласників, допрофесійній підготовці, розвитку талантів та здібностей учнівської молоді, вдалому професійному вибору, а також залученню до науково-дослідницької діяльності.