«Актуальні проблеми в системі освіти: загальноосвітній ЗСО – доуніверситетська підготовка – ЗВО»

Неділя, 15 грудня 2019 13:44

Круглий стіл «Особливості підготовки до ЗНО 2020»

13 грудня 2019 року в Навчально-науковому інституті інноваційних освітніх технологій відбувся круглий стіл «Особливості підготовки до ЗНО ‑ 2020», на якому було обговорено новації в організації ЗНО, проблемні питання щодо якості підготовки до виконання тестових робіт. Учасникам було представлено презентацію відповідно до запропонованої теми заходу.

До обговорення актуальної теми сьогодення долучилися: дирекція Інституту, викладачі кафедри базових і спеціальних дисциплін, співробітники Центру обдарованої дитини, Центру допрофесійної підготовки, лабораторії електронних засобів дистанційного навчання.

Відкрила засідання директор інституту, професор Наталія Муранова, яка охарактеризувала такі процедури як: терміни основної сесії (25.05 ‑ 15.06.2020) та додаткової сесії (25.06‑ 17.07.2020), графік проведення ЗНО (21.05 – 15.06.2020), кількість предметів ЗНО (не більше 4), актуальні програми, що затверджені наказом МОН. Доповідач зазначила, що у 2020 р. чинними є сертифікати ЗНО за 2017‑2020 рр., крім іноземних мов (2018‑2020 рр.), а також, що невдовзі розпочинається реєстрація на ЗНО (03.02 – 17.03.2020).

Завідувач кафедри базових і спеціальних дисциплін Ольга Бруяка повідомила, що наказом МОН України від 11.05.2019 р. № 635 «Деякі питання проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» урегульовано проведення ЗНО 2020 р. На офіційному сайті УЦОЯО розміщенні актуальні характеристики сертифікаційних робіт, нові критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю і програми зовнішнього незалежного оцінювання.

У ході круглого столу учасники обговорили усі нововведення та особливості ЗНО–2020 та ДПА, а також вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учасників з певного навчального предмета.

У контексті круглого столу було проаналізовано результати Пробного ЗНО-2019 (http://iiot.nau.edu.ua/index.php/nauka/naukovi-osvitni-profproekty/dni-nauky-2), проведеного інститутом із абітурієнтами 16 листопада 2019 р. та результати моніторингу, для визначення об’єктивного результату навчальних досягнень з предметів, з яких учні складатимуть ЗНО в 2020 р. Присутні обговорили та визначили основні шляхи, що сприятимуть підвищенню результатів зовнішнього незалежного оцінювання слухачів підготовчого відділення (http://iiot.nau.edu.ua/index.php/nauka/pidhotovka-do-zno/pravyla-pryiomu).

На завершення засідання викладачі отримали рекомендаційні матеріали та характеристики сертифікаційних робіт з навчальних предметів, а також прийняли рішення провести роз’яснювальну роботу зі слухачами підготовчого відділення, зовнішніми абітурієнтами та їх батьками задля вчасного їх інформування про нововведення ЗНО-2020.

З детальною інформацією УЦОЯО можна ознайомитися за посиланням: http://pk.nau.edu.ua/wp-content/uploads/2019/12/ZNO-narady-2020-ZMINY.pdf